ARCHITEKTURA BIM

Dlaczego eksperci specjalizujący się w różnych dziedzinach coraz chętniej korzystają z technologii BIM? Z jakiego powodu program do architektury 3D to coraz częściej wybierane narzędzie? Odpowiedź jest prosta – podczas procesu projektowego istotą pracy jest odwzorowanie wizji projektanta, a architektura BIM to zapewnienie wyspecjalizowanej współpracy pomiędzy specjalistami z różnorodnych branż.

Jednak na czym polega technologia BIM (Building Information Modeling)? Takie pytanie coraz częściej pojawia się wśród osób pracujących w szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej. W szczególności jest to zarządzanie informacją podczas każdego etapu inwestycyjnego, począwszy od wykreowania koncepcji, przez projektowanie oraz budowę, aż do obsługi stworzonego obiektu. Jakie korzyści daje BIM dla architekta? Przede wszystkim:

  • Zapewnia tworzenie projektów najwyższej jakości,

  • Redukuje liczbę pojawiających się błędów,

  • Pozwala na skuteczną kontrolę kosztów,

  • Gwarantuje zrozumiałą komunikację pomiędzy osobami zaangażowanymi w projekt.

BIM dla architekta to nowe możliwości. Dla inwestora to dostęp do gromadzonych informacji, bez potrzeby znajomości danych narzędzi. Program do architektury 3D pozwala stworzyć najbardziej zaawansowane modele oraz obiekty za pośrednictwem dostosowanych do tego funkcji. ARCHLine.XP jest rozwiązaniem przodującym względem innych programów.

Architektura BIM

Kwestia przekazywania informacji odgrywa jedną z najważniejszych ról. Za pomocą BIM dla architekta możliwe jest udostępnienie wszelkiej zgromadzonej wiedzy projektowej pozostałym osobom z zespołu, jak szablony, wspólne parametry, właściwości czy dokumentacja 2D. Dzięki tej technologii inwestor ma pewność, że postępy pracy są zgodne z zaplanowanym stanem inwestycji.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w program do architektury 3D, pamiętaj, że profesjonalne narzędzie przekłada się na jakościowy projekt. ARCHLine.XP jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby, których wymaga współczesna architektura BIM.