Jaka poczta dla firmy?

W części przypadków spotykamy się jeszcze z firmową pocztą, która odbierana jest przez darmowe systemy pocztowe. Możemy tutaj wymienić przede wszystkim Wirtualną Polskę, Onet, O2 i inne tego typu rozwiązania. Firmowa poczta poprzez korzystanie z takiego modela jest nieprofesjonalna. W każdym przypadku, kiedy firma dysponuje stroną internetową i własną domenę, adres pocztowy powinien znajdować się w rozszerzeniu tej domeny.

Poczta dla firmy – jak dobrze wybrać?

W większości przypadków serwery pozwalają na ustalenie określonej ilości kont pocztowych w przypadku, kiedy mowa jest o najniższym pakiecie serwera wirtualnego. Ilość dostępnych kont pocztowych może ograniczać się przykładowo do pięciu bądź do dziesięciu, gdy mowa jest o wyższym pakiecie serwera wirtualnego, możliwe jest ustanowienie znacznie większej ilości adresów mailowych bądź też nieograniczona ilość tych adresów.

Poczta w firmowej domenie

Firmowa poczta w rozszerzeniu domeny jest też znacznie bezpieczniejsza, dlatego że filtrowana jest przez zabezpieczenia, które dotyczą także informacji przepływających od konta końcowego do serwera. Mają tutaj zastosowanie różnego rodzaju protokoły. Wyróżniamy protokół http, https oraz inne dedykowane protokoły, które mają za zadanie filtrować dane i utrzymać maksymalne bezpieczeństwo serwera, a tym samym strony internetowej bądź strony, które są utrzymywane na tym serwerze. Firmowa poczta w rozszerzeniu domeny jest więc, jak widać znacznie lepszym rozwiązaniem, niż poczta dostarczana przez usługodawców, którzy mimo stosowania podobnych zabezpieczeń nie są w stanie zagwarantować całkowitej odrębności poczty.