Kredyt dla firm w rachunku

Każdy, kto prowadzi, czy prowadził działalność gospodarczą, wie, jak ważny jest przy tym stały dostęp do wsparcia finansowego. W przypadku prowadzenia firmy zamrażanie własnej gotówki, podczas gdy można ją zainwestować, jest nielogiczne. Często też zdarza się po prostu tak, że w danym momencie kasa firmowa świeci pustkami wskutek przeprowadzenia np. inwestycji, zakupu wyposażenia, maszyn lub urządzeń. W takich sytuacjach właśnie najczęściej trafiają się tzw. okazje do zarobienia mniejszych lub większych pieniędzy. W momencie, kiedy w kasie firmy hula wiatr okazja taka może nam przejść koło nosa.

Kiedy wystąpi taka konieczność, możemy oczywiście ubiegać się o kredyt gotówkowy. Jednakże zajmie to czas i pochłonie pieniądze, gdyż pierwsze wydamy na prowizję za udzielenie kredytu, a kolejne oddamy do banku w postaci odsetek. Poza tym przy kredycie gotówkowym poniesiemy koszty odsetek niezależnie od tego, czy go wykorzystamy, czy też nie.

Stąd pomocnym i dużo tańszym rozwiązaniem okazuje się w takich sytuacjach debet w koncie firmowym. Można się spotkać także z nazwami limit, kredyt, czy też pożyczka w koncie firmowym. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające nam mieć pod ręką rezerwy finansowe, które możemy wykorzystać w nagłych sytuacjach. Limitu takiego można otrzymać nawet 50 000 zł, a co najważniejsze nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. Odsetki są naliczane jedynie od wykorzystanej kwoty, a nie jak w przypadku kredytu gotówkowego od całości środków. Dodatkowo debet taki jest dużo niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, zatem już na początek mamy dwie korzyści. Składając wniosek o kredyt dla firm przez internet, zyskujemy bez kosztów dostęp do rezerw finansowych.

Dziękuję za zakup tekstu. Proszę o jego ocenę, za co z góry dziękuję (oczywiście te kilka słów nie zostało wliczone w jego koszt).

Pozdrawiam Adam.