Pomoc statystyczna – wykonywanie obliczeń

Pomoc statystyczna to nic innego jak wykonywanie obliczeń zebranych danych i utworzenie raportu z opisem rezultatów przeprowadzonych analiz statystycznych.

Analiza statystyczna należy do technik matematycznego/liczbowego podsumowania danych. Chodzi o to aby kilkoma wskaźnikami liczbowymi podsumować zebrane w toku badań liczby i symbole (dane o obserwacji należących w kręgu zainteresowania).

Pomoc statystyczną w opracowaniu danych można wykonać samemu w przypadku kiedy podsumowanie nie jest zaawansowane. W przypadku trudniejszych podsumowań statystycznych na przykład takich jak wielowymiarowa weryfikacja hipotez lub analityka predykcyjna, samo pomoc statystyczna może okazać się niezwykle trudna. W przypadku kiedy chce się mieć problem z głowy można się zgłosić do firmy z prośbą o przygotowanie takiego opracowania statystycznego. Firmą oferującą pomoc statystyczną jest firma Nauka Metodolog. Pomoc statystyczna wykonywana przez tę firmę jest na kosmicznym poziomie zaawansowania. Ceny realizacji są bardzo niskie, a szybkość działania personelu statystycznego jest bardzo wysoka.

Pomoc statystyczna w jej modelowym kształcie powinna wyglądać jak pieczenie chleba. Końcowy efekt prac statystycznych i około pomocowych powinien kończyć się dziełem matematycznej maszynerii z diamencikiem na wierzchu (lub czereśnią (jak na torcie)). Pomoc statystyczna powinna być realizowana dla klienta jak pomoc dla potrzebujących. Powinna otaczać opieką projekt klienta we wszystkich aspektach i newralgicznych wymiarach o których klient może sobie nie zdawać w ogóle sprawy. Dobry pomocnik statystyczny to taki, który po odpowiednim zapoznaniu się z projektem jest w stanie antycypować różne problemy mogące pojawić się na drodze realizacji ów pomocy.

Ludzie się często pytają (nie wiedzieć czemu) „Panie ma Pan jakoś pomóc statystyczne?”, a ja ” jo, mom, dawoj tej diahle”. – z grwary i mowy kaszubskiej.

BTW czy słyszeliście o wykorzystywaniu statystyk (analiz z zakresu BIG Data) w ostatniej kampanii prezydenckiej w stanach zjednoczonych?

Może być to wielce prawdopodobne. Niemniej najnowsze ujawnione informacje przez Wiki Leaks donoszą o tym, że CIA może dysponować umiejętnościami uruchamiania zdalnego telewizorów, telefonów i samochodów. Ta technologia połączana z analizami statystycznymi wykorzystującymi algorytmy uczenia się mającymi na celu wykrywanie sygnału. Może to być bardzo pomocne w wykrywaniu ataków terrorystycznych. Przypadek?? EE EE. Może CIA zgłosi się po pomoc statystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *